Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2018/2019

SZANOWNI RODZICE!!!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców do pobierania wniosków o przyjęcie dzieci do naszego przedszkola na nowy rok szkolny 2018/2019.

Należy pobrać i wypełnić wszystkie dokumenty.
Natomiast deklaracja dotycząca zajęć z języka mniejszości narodowej jest dobrowolna.

Wnioski można składać od 1 marca 2018r. do 16 marca 2018r.

Attachments:
Download this file (Wniosek.doc)Wniosek[ ]91 kB
Download this file (Załącznik do Wniosku.doc)Załącznik do wniosku[ ]52 kB

Jak co roku w karnawale wszyscy bawią się wspaniale - 2018

Karnawał to czas zabawy i radości, podczas którego bawią się nie tylko dorośli. Jest to świetna okazja do zabawy również dla dzieci, które mają wówczas możliwość wcielić się w różne postacie bajkowe.

Bal karnawałowy w naszych przedszkolaków był długo wyczekiwana atrakcją, gdyż w tym roku odbył się po feriach zimowych  1 lutego. Wszystkie sale  zostały wcześniej pięknie udekorowane przez panie i dzieci, aby atmosfera balowa mogła zagościć już od rana w całym przedszkolu. Tego dnia  wszystkie dzieci przybyły do przedszkola  przebrane za  bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, biedronki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Po śniadaniu i sesji zdjęciowej, zabawy pod hasłem „Karnawałowe czary – mary” odbywały się w salach naszego przedszkola. Przy dźwiękach muzyki dzieci prezentowały swoje stroje oraz umiejętności taneczne, uczestniczyły w konkursach i zabawach przygotowanych przez nauczycielki.

Przed południem wszystkie dzieci zostały przewiezione autokarami do sali tanecznej Magnum Club w Wachowie, gdzie zabawa karnawałowa była kontynuowana. Do tańca porwała nas radosna muzyka serwowana przez DJ  oraz gra dyskotekowych świateł. Wszyscy świetnie się bawili  ze znanym lubianym przez wszystkie dzieci panem Krzysiem Musiołem, który w przebraniu Zorro pojawił się na scenie zachęcając wszystkich do tańca oryginalnymi choreografiami.   Niemałą atrakcją balu okazały się również zabawy z chustą animacyjną, które wraz z dziećmi wirowały po całej sali.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę taneczną. Wszyscy zmęczeni, ale w radosnych nastrojach wrócili do przedszkola, gdzie czekał na dzieci pyszny  obiad oraz  słodkie upominki –   zakupione przez Rade Rodziców.

Dziękujemy dzieciom za wspólną zabawę oraz rodzicom za przygotowanie dla dzieci pięknych bajkowych strojów i pomoc w organizacji balu.  Dziękujemy również państwu Ewie i Andrzejowi Dandyk za udostępnienie sali dyskotekowej „Magnum Club” w Wachowie, panu Krzysztofowi Musioł za animacje taneczne, pani Joannie Hęcińskiej-Laicoti za piękne zdjęcia oraz pani Hadam-babci Oli Hadam z grupy Pszczółek za czekoladowe cukierki.

Kolęda w przedszkolu - 2018

Czas po Bożym Narodzeniu słynie z wizyt kolędowych. W czwartek 11 stycznia taka wizyta miała miejsce w naszym przedszkolu.

O godzinie 10.00 przedszkolaki wraz z wychowawcami zgromadziły się w sali gimnastycznej. Ksiądz udzielił błogosławieństwa dzieciom, nauczycielom i wszystkim pracownikom przedszkola, by czas wspólnie spędzany w placówce był źródłem radości, dobroci, miłości, mądrości oraz wzajemnego poszanowania. Dzieci z wielką radością przyjęły niecodziennego Gościa, pięknie śpiewając kolędy.