Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2019/2020

SZANOWNI RODZICE!!!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców do pobierania wniosków o przyjęcie dzieci do naszego przedszkola na nowy rok szkolny 2019/2020.

Należy pobrać i wypełnić wszystkie dokumenty.

Wnioski można składać od 4 marca 2019r. do 15 marca 2019r.

Attachments:
Download this file (WNIOSEK - PRZEDSZKOLE.doc)Wniosek[ ]91 kB
Download this file (Załącznik do Wniosku.doc)Załącznik do wniosku[ ]38 kB

Mali Ratownicy - Słoneczka i Pszczółki

W ramach współpracy  z rodzicami dnia 19.09.2018 w Liceum Ogólnokształcącym w Oleśnie odbyło się zajęcie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowane przez panią Iwonę Zygmunt. Adresatami tego zajęcia były „Słoneczka” i „Pszczółki”.  Podczas spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się  w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały młodzież podczas czynności ratowniczych  w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Duże emocje wzbudził  pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie  a  następnie samodzielne ćwiczenie przez dzieci reanimacji na modelach. Przedszkolaki podczas spotkania uczyły się także jak zabandażować obolałą rękę czy nogę. Wszystkie podjęte  przez dzieci działania opierały się na zasadzie „nauki przez zabawę”, dzięki której lepiej przyswajały wiedzę.

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało dyplom „Małego Ratownika" oraz słodką niespodziankę.

Serdecznie dziękujemy mamie Kamila i Julka za tak ciekawą i bardzo pouczającą lekcję.

"Biały wtorek" - wszystko dla zdrowia

W dniu 18 września 2018 r. odbyła się akcja promująca zdrowy styl życia pod nazwą „Biały Wtorek – wszystko dla zdrowia”. Dzieci z grupy „Biedronek” miały okazję brać udział w tej akcji, która odbyła się w holu Starostwa Powiatowego w Oleśnie. Przedszkolaki zapoznały się z podstawami udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadzali przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie. Utrwaliły numery alarmowe oraz jak używać w sytuacji zagrożenia. Spotkanie zakończyło się quizem wiedzy o zdrowym żywieniu.