Krasnoludki i wspólne zabawy z rodzicami

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach pierników, przystrojona choinka - to buduje wyjątkowy, świąteczny klimat.
Oczekując świąt, poznając  bliżej tradycje dzieci z grupy Krasnoludków wspólnie z mamą Kaliny i Mai wykonały kartki świąteczne oraz choineczki. Podczas kolejnych zajęć ozdabiały  dzwonki i choineczki ze styroduru, tworzyły witrażyki, które otrzymały od rodziców Natalii L. i Kacpra D. Zorganizowane zajęcia były niezwykle radosnym przeżyciem. Wszystkim towarzyszył dobry humor, radość tworzenia ozdób. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, zaangażowanie, pomoc i  wspaniale spędzony czas,

Wigilia w przedszkolu

20 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się w każdej grupie wigilia. Dzieci już od samego rana bardzo chętnie pomagały w przygotowaniach. Wspólnie nakrywały do stołu, ustawiały krzesła, rozkładały serwetki, śpiewały kolędy.  O godzinie 12.00 wszystkie grupy zasiadły w swoich salach do obiadu wigilijnego, wcześniej złożyły sobie nawzajem życzenia i podzieliły się opłatkiem. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia.

Wizyta Świętego Mikołaja - 6.12.2019

6 grudnia jak co roku zawitał w naszym przedszkolu orszak św. Mikołaja. Wraz z dostojnym gościem przybyli aniołowie, którzy powitali dzieci zgromadzone w sali gimnastycznej wesołą piosenką wprawiając wszystkich w radosny nastrój. Przedszkolaki również przygotowały dla gości wierszyki, piosenki oraz drobne upominki, bo dzień świętego Mikołaja to dzień radości i dzień dzielenia się dobrem. Mikołajowe spotkanie pomogła zorganizować pani katechetka we współpracy z oleską parafią oraz młodzieżą Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnie. Prezenty dla dzieci ufundowała Rada Rodziców działająca      w naszym przedszkolu, natomiast wszystkie grupy wiekowe otrzymały do swoich sal zabawki, pomoce dydaktyczne, przybory sportowe oraz materiały plastyczne pozyskane w ramach realizowanego w naszym przedszkolu projektu unijnego pt.: „Dobre przedszkole – lepsza przyszłość”.

Postać św. Mikołaja była też doskonałą okazją, aby uwrażliwić dzieci na potrzeby innych dzieci i rozwijać w nich chęć niesienia pomocy i dzielenia się. Z tego tez powodu grupa Stokrotek realizująca zadania „Misiowego Wolontariatu” zainicjowała zbiórkę pomocy plastycznych  i kolorowanek dla pacjentów oddziału dziecięcego oleskiego szpitala. Dzięki pomocy rodziców udało się przygotować pokaźną  paczkę, którą w przeddzień święta „Mikołajek” przekazaliśmy na odział dziecięcy sprawiając tym małym pacjentom i personelowi dużą niespodziankę. Pracownicy przedszkola przygotowali mikołajkowo - świąteczny upominek zawierający słodycze oraz zestaw klocków dydaktycznych dla Bartka Kurhofera – chłopczyka dla którego od kilku lat w przedszkolu zbieramy plastikowe nakrętki.

Przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci z naszego przedszkola przekazały też świąteczne upominki wraz z życzeniami i podziękowaniami wszystkim instytucjom, urzędom, zakładom pracy współpracującym z naszym przedszkolem i wspierającym nasze działania na rzecz  rozwoju dzieci i placówki.

"Magia i Czary" - Przedszkolne Andrzejki

„Andrzejki” to tradycja ludowa wieczoru wróżb znana  od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie.Wróżenie w andrzejkowy wieczór to przede wszystkim dobra zabawa  i właśnie do takiej wesołej, wspólnej zabawy każda pani z grupy zaprosiła  wszystkie dzieci. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem brały udział  we wszystkich przygotowanych w sali wróżbach i zabawach andrzejkowych. Tego dnia specjalnym gościem w grupie „Słoneczek” była seniorka z Olesna pani Maria.