Próbny alarm przeciwpożarowy

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich przedszkolaków w naszym przedszkolu 23 października został przeprowadzony próbny alarm pożarowy. Dzieci usłyszały trzy sygnały, po których niezwłocznie przystąpiono do ewakuacji. Zgodnie z planem ewakuacji przedszkolaki zostawiły wszystko w salach, a nauczycielki zabrały ze sobą tylko dzienniki. Wychowawcy oddziałów przedszkolnych zdali dyrektorowi raport o frekwencji. Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem przez dzieci i pracowników przedszkola oraz zasadami postępowania na wypadek pożaru, poruszania się w budynku zgodnie z drogami ewakuacji i przejścia na wyznaczony teren zbiórki. Cieszymy się, że akcja ewakuacji przebiegła bardzo sprawnie – ok. 2 minut - ale jednocześnie mamy nadzieję, że umiejętność szybkiego opuszczania zagrożonego budynku nigdy nam się nie przyda.