Jemy zdrowo

W ramach programu „Przedszkole przyjazne Żywieniu i Aktywności Fizycznej” dzień 19 listopada był „Pysznym dniem” w grupie stokrotek ponieważ wspólnie z mamą Kai dzieci wykonały owocowe babeczki. Na początku dzieci wysłuchały piosenki „ Już owoców pełen kosz”, potem rozwiązywały zagadki o owocach. Po umyciu rąk, założeniu fartuszków i chustek na głowę dzieci wcielały się w rolę kucharzy. Nazywały owoce rozłożone na talerzach, samodzielnie i z wielką ochotą kroiły owoce, układały je na specjalnie wypieczonych babeczkach.

Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem pracowały i z wielkim apetytem zjadły przygotowane przez siebie owocowe babeczki. Przyrządzanie owocowych babeczek dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając ich jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.

Mamie Kai Gładysz z grupy STOKROTEK serdecznie dziękujemy!