"Olesno bezpieczne dla przedszkolaka"

W dniu 20.11.2013r. w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbyło się spotkanie edukacyjne pod hasłem „ Olesno bezpieczne dla przedszkolaka”. Spotkanie to zorganizowała pani dyrektor naszego przedszkola Katarzyna Jackowska. Patronat nad uroczystością objął Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki, który rozpoczął bezpieczne spotkanie. Przedszkolaki z całej gminy miały okazję zapoznać się z pracą Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej.
   Dzieci w formie zabawy poznały w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy. Inscenizację na ten temat zaprezentowali uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnie pod kierunkiem pani mgr Magdaleny Koloch.
    Kolejnym punktem edukacyjnego spotkania był konkurs wiedzy o bezpieczeństwie. Wytypowani przedstawiciele przedszkoli wraz ze swoimi kapitanami : policjantem, strażakiem, strażnikiem miejskim, przedstawicielem młodzieży doskonale radzili sobie ze znajomością znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej, ważnymi numerami alarmowymi. Wszystkie dzieci na sali wyposażone były w zielone i czerwone koła imitujące światła, które służyły do kontrolowania odpowiedzi swoich przedstawicieli. Jako przerywnik pojawiły się piosenki o bezpieczeństwie i ruchu drogowym śpiewane przez dzieci z całej gminy – ponad 440 przedszkolaków.
      Na podsumowanie spotkania młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej w Borkach Wielkich zaprezentowała przestawienie teatralne „Bezpiecznisie”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały przedstawienie oraz dowiedziały się jak należy prawidłowo zachowywać się w szkole, na drodze, placu zabaw oraz w domu.
     Na uroczystości gościli: Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie : Stanisław Filak – rzecznik prasowy, Alina Grzebiela – dzielnicowa, Sebastian Wąsiński z-ca naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, przedstawiciele Komendy Straży Miejskiej w Oleśnie -komendant Krzysztof Latocha oraz Dyrektor MDK Olesno - Ernest Hober .
    Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały migające odblaski z logo Olesna oraz uścisk „Policusia” policyjnej maskotki, która przyjechała do nas prosto z Opola.
   Był to dzień pełen wrażeń i niespodziane, a uśmiechnięte przedszkolaki odjeżdżały autokarami do swoich przedszkoli.