^Idź na górę
Get Adobe Flash player

Menu strony

Login Form

Licznik odwiedzin

137711
Dzisiaj Dzisiaj 91
WczorajWczoraj156
W tym tygodniuW tym tygodniu626
W tym miesiącuW tym miesiącu626
Wszystkie wizytyWszystkie wizyty137711

Zapach pierników w naszym przedszkolu

     Przedszkolaki, przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia, piekły pyszne pierniczki, ciasteczka bez których Świętą nie mają swojego uroku i zapachu. Piękny, korzenny,  piernikowy zapach roztaczał się w całym przedszkolu.
    Najpierw dzieci odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki,  zakładając fartuszki oraz z pomocą pań przygotowując miejsce do pracy. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Na to najbardziej dzieci czekały, bo najprzyjemniejszy moment w przygotowaniu pierników to wykrawanie ciasteczek przeróżnymi foremkami. Na blaszkach do pieczenia ciasta pojawiły się: gwiazdeczki, serduszka, choinki, księżyce, dzwoneczki, itp. które pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Dzieci bardzo się cieszyły, gdy po upieczeniu mogły samodzielnie ozdobić pierniczki polewą, drażetkami i kolorową posypką.
    Przygotowanie tych łakoci sprawiło dzieciom dużo radości i wprowadziło w radosny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Pieczenie pierniczków jest dla dzieci dużą przyjemnością, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwala tradycje Świąt Bożego Narodzenia.