Wigilia

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny i wyjątkowy. Czas pełen miłości i spokoju. Magia świąt i świątecznych przygotowań trwała w naszym przedszkolu od początku grudnia. Nastrój stworzony wokół dziecka sprzyjał realizacji tematyki świątecznej.

Wyjątkowym dniem była dla nas Wigilia, która w naszym przedszkolu odbyła się we wszystkich grupach 20 grudnia.

Wszystkie dzieci zasiadły wraz ze swoimi paniami do stołów, pięknie ustrojonych białymi obrusami Na stole leżało sianko, paliły się świece, było także dodatkowe nakrycie. Wigilię w grupach rozpoczęliśmy od dzielenia się opłatkiem, złożenia sobie wzajemnie życzeń i zaśpiewania kolędy. Zasiadając do stołów dzieci zjadły świąteczny obiad, na który składał się  barszczyk z uszkami, ziemniaczki, kotlety rybne oraz kapusta kiszona a także kompot z suszonych owoców. Częstując się piernikami i owocami przyniesionymi przez dzieci a także wspólnie śpiewając kolędy wszyscy  w miłym i świątecznym nastroju spędzili czas.  W całym przedszkolu dał  odczuć się radosny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.