Dzień drugiego śniadania

11 lutego 2014r. w grupie „Stokrotek” w ramach programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury 2014”, odbył się DZIEŃ DRUGIEGO ŚNIADANIA.
    Celem zajęć było zapoznanie dzieci z korzyścią wynikającą ze spożywania drugiego śniadania. Dzieci dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta bogata w produkty zbożowe oraz codzienne spożywanie odpowiedniej porcji warzyw i owoców.
    Stokrotki z entuzjazmem podeszły do tematu. Każde dziecko musiało przynieść w tym dniu produkt spożywczy, który można spożyć na drugie śniadanie. Był chlebek, pomidory, sałata, ogórki, papryka i inne pyszności, oczywiście wszystkie zdrowe!
    Po przeprowadzeniu kilku zadań, które miały przybliżyć dzieciom lepiej temat, ruszyliśmy ostro do „pracy”. Dzieci umyły wszystkie warzywa, z pomocą dorosłych pokroiły je na kawałki i plastry oraz porozkładały pięknie na talerze.
   Po nakryciu stołu, rozpoczęła się prawdziwa uczta. Dzieci z radością przygotowywały kanapki, wymyślały różne wzory. W ten sposób powstały najdziwniejsze stwory z pomidorowymi uszami, albo np. pajac z serowym kapeluszem. Taka „Stworkowa” kanapka smakuje wyśmienicie!
     Dzieci najedzone i zadowolone stwierdziły, że takie dni powinny odbywać się częściej. Dlatego też już dzisiaj cieszą się na kolejny temat, jaki będzie realizowany w ramach tego programu edukacyjnego.