Wojewódzki Dzień Przeciw Otyłości

07.03.2014r
     Przez cały tydzień dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły
w zajęciach edukacyjnych i zabawach ruchowych poświęconych zdrowej żywności.
   W ramach tygodnia warzyw i owoców dzieci wykonywały zdrowe przekąski w postaci sałatek owocowych, warzywnych, kanapek i soków. Systematycznie poznawały wartości odżywcze potraw, które zjadają
w przedszkolu na podstawie kącika witamin w naszej grupie.
    Starsze grupy wykonały plakat zdrowych produktów na podstawie piramidy zdrowia, uczestniczyły w spacerach, ćwiczeniach gimnastycznych i zabawach ruchowych z przeszkodami w ogrodzie przedszkolnym.
    Dzień Marchewki zorganizowały młodsze przedszkolaki, które wykonały surówkę z marchwi i jabłka, degustowały ją, piły sok marchewkowy, rywalizowały w zabawach sprawnościowych, aktywnie ćwiczyły na mini siłowni. Dzień przeciw otyłości zakończył się spotkaniem z higienistką, która zważyła wszystkie dzieci i zachęcała do ograniczania słodyczy i napojów gazowanych.