Sport to zdrowie

Dzieci z grupy „Biedronek” uwielbiają zabawy ruchowe, nie mają nawet tej świadomości, że Sport oddziałuje na psychiczną i umysłową stronę ich osobowości, sprzyja nerwowemu odprężeniu i czynnemu wypoczynkowi. Gdy dorośnie to z całą pewnością będzie o tym wiedziała i postara się, aby w jego życiu znaleźć czas na uprawianie sportu.
    Jednak ukształtowanie takiej świadomości, wymaga od nas – ludzi dorosłych, wdrażania dzieciom od najmłodszych lat – nawyku uprawiania sportu. W toku zabaw i gier ruchowych usprawnia się praca wielu układów i narządów, ruchowego krążenia, oddychania, przemiany materii. Dzieci rozwijają w ten sposób różne umiejętności, np.: zręczność, wytrzymałość, szybkość, równowagę, rzut, skok. Wspólne zabawy ruchowe wpływają na rozwój koleżeństwa, solidarności oraz zdyscyplinowania. „Mały sport” wpływa bardzo korzystnie na rozwój umysłowy dzieci oraz na ukształtowanie ich woli i charakteru. Uczy spostrzegać otaczające przedmioty i zjawiska w ich wzajemnych powiązaniach. Dzieci wyrabiają umiejętność w określeniu odległości, ciężaru, wytrzymałości, kształtu różnych przedmiotów.