Dzień Marchewki

W środę, 19 marca 2014r., grupa „Pszczółek” obchodziła „Dzień Marchewki”. Obchody te to część realizowanego w przedszkolu projektu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Celem tego spotkania było poznanie właściwości odżywczych marchewki. Na przykładzie marchewki dzieci określały jej jadalne części i poznawały sposoby wprowadzania jej do jadłospisu w różnorodnych formach, w tym w postaci soku.
    W tym dniu w ubiorach przedszkolaków dominował kolor pomarańczowy. Solenizantkę „Marchewkę” przywitano piosenką „Na Marchewki urodziny”. Następnie odbyły się konkursy i zabawy, oczywiście z marchewka w roli głównej. Aby pamiętać o tym, że marchewka smakuje wyśmienicie o każdej porze dnia dzieci wykonały marchewkowe zegary, które zawisły w sali. W nagród dzieci chrupały surowe marchewki, piły marchewkowy sok i jadły surówkę z marchewki, którą samodzielnie przygotowały. Ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy i marchewkowy. Dostarczył wszystkim dużej dawki witamin, śmiechu i zabawy.