^Idź na górę
Get Adobe Flash player

Menu strony

Login Form

Licznik odwiedzin

147234
Dzisiaj Dzisiaj 11
WczorajWczoraj56
W tym tygodniuW tym tygodniu599
W tym miesiącuW tym miesiącu917
Wszystkie wizytyWszystkie wizyty147234

Powitanie Wiosny

    Przez wiele lat tradycją związaną z pierwszym dniem wiosny w naszym przedszkolu, było topienie Marzany – symbolu zimy. W tym roku zimy nie żegnaliśmy,  bo  wcale jej u nas nie było, ale powitanie wiosny odbyło się z wielką radością, tradycyjnie w dniu 21 marca.
    Z tej okazji dzieci z grupy Muchomorków i Słoneczek wspólnie przygotowały przedstawienie, na które zaprosiły dzieci z pozostałych grup. Na początku Muchomorki w pięknych barwnych strojach zaprezentowały w zabawie i w piosence  cztery pory roku: lato promieniało słońcem, jesień zachwycała barwnymi liskami, zima troszkę postraszyła nas śnieżynkami, a wiosna rozsypała w koło kolorowe kwiatuszki.  Później Słoneczka, tym razem przebrane z zielone stroje, zaprezentowały „Zielony teatrzyk”, w  którym różne zielone zwierzęta i stworki zgromadzone na polanie w lesie czekały na jakąś niespodziankę. Tajemnicę próbował rozwikłać świerszcz, który wypytywał żabkę, żółwie, krokodyla, zieloną papugę oraz Ufoludka o powód tego przedziwnego zgromadzenia. Jak się później okazało wszyscy czekali na wiosnę. Kiedy wiosna zawitała na polanie, wszyscy radośnie zaśpiewali na jej cześć. Przedstawienie zakończyły Muchomorki zachęcając wszystkich wierszem i piosenką do poszukiwania oznak wiosny.
    Po przedstawieniu  wszystkie grupy wyruszyły na spacer w różne okolice przedszkola, a po powrocie, na podwórku wymieniały się swoimi spostrzeżeniami. Okazało się, że wiosnę widać już wszędzie w parku, w ogrodzie, na osiedlach i na ulicach naszego miasteczka - i niech  pozostanie z nami, abyśmy jak najczęściej mogli korzystać z jej uroków podczas spacerów i zabaw na podwórku.