Szukanie Wielkanocnego zajączka

Wielkanoc w tradycji chrześcijańskiej jest świętem najważniejszym, ponieważ obchodzona jest pamiątka Zmartwychwstania Chrystusa. Polska kultura ma bardzo bogatą i radosną oprawę. Tradycja i obyczajowość jest częścią naszych korzeni. Zapoznanie z nimi dzieci stanowi ważny element wychowawczy.
    Jak wiemy, na Opolszczyźnie bardzo charakterystycznym zwyczajem wielkanocnym jest poszukiwanie zajączka, co w naszej placówce cieszy się ogromnym powodzeniem u dzieci. Dlatego też w środę dnia 16 kwietnia, wszystkie dzieci z Publicznego Przedszkola nr 4 wzięły udział w zabawie tropiącej ,,Szukanie zajączka” .
    Wychowankowie uczestniczyli w szukaniu czekoladowych jajek od wielkanocnego zajączka, które ukryte były na terenie całego przedszkola. Zabawa ta oparta była na szukaniu, wykrywaniu, tropieniu, zdobywaniu. Polegała na chodzeniu po śladach, tropach, znakach, rozwiązywaniu rebusów, poleceń i  zadań które doprowadzały do celu.
    Ten wyjątkowy dzień dostarczył dzieciom miłych przeżyć, wiele radości oraz pozytywnych emocji.