Wspaniałe zabawy z rodzicami w grupie Biedronek

Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą.

W przedszkolu nasze działania wspierane są przez rodziców, którzy chętnie przychodzą  poczytać bajki. Są to chwile bardzo wyczekiwane przez dzieci, zarówno dla całej grupy, która chętnie i uważnie słucha nowych bajek jak
i dla dziecka, którego rodzic nas odwiedza – bo to duma, wyróżnienie i przywilej.

We wrześniu  odwiedziła nas mama Emilki, a w październiku mama Ksawerego. Dzieci uważnie słuchały bajek, odpowiadały na pytania. Uwieńczeniem spotkań było wspólne wykonanie prac plastycznych tematycznie związanych z treścią wysłuchanych  bajek.

Cieszymy się, że rodzice żyją życiem przedszkola. Angażując się twórczo pod koniec  października rodzice Olka i mama Oliwii zorganizowali dla naszej grupy szereg zabaw i działań plastycznych o tematyce Halloween w celu zapoznania dzieci ze zwyczajami innych krajów (Anglii). Oprócz dostarczanej wiedzy o świecie dzieci miały zagwarantowaną wspaniałą zabawę za co rodzicom serdecznie dziękujemy i zapraszamy kolejnych.