^Idź na górę
Get Adobe Flash player

Menu strony

Login Form

Licznik odwiedzin

136439
Dzisiaj Dzisiaj 146
WczorajWczoraj164
W tym tygodniuW tym tygodniu519
W tym miesiącuW tym miesiącu6630
Wszystkie wizytyWszystkie wizyty136439

Pracowity październik u Krasnoludków

      Dzieci z grupy "Krasnoludków" w październiku miały dużo pracy. Najpierw wybrały się na wycieczkę do sklepu warzywno - owocowego. Następnie z kupionej tam kapusty i marchewki samodzielnie przygotowały kapustę kiszoną. Dzieci po zapoznaniu się ze sposobem robienia kapusty i przygotowaniu się przystąpiły do  pracy. Samodzielnie szatkowały marchewkę, kroiły kapustę, mieszały wszystkie składniki z solą, umieszczały w dużym słoiku i ugniatały specjalną pałką. Tak przygotowaną kapustę ustawiły w kąciku przyrody, aby móc obserwować proces fermentacji. 
    Kolejnym zadaniem było przygotowania smacznej i zdrowej sałatki owocowej. Dzieci wspólnie z paniami umyły owoce przyniesione z domu i po wcześniejszym przygotowaniu się (umyciu rąk i ubraniu fartuszka) przystąpiły do krojenia. Po pokrojeniu wszystkich owoców wymieszały je w dużej misce, doprawiły sokiem z cytryny i tak przygotowaną sałatkę rozdzieliły na talerzyki i ze smakiem zajadały.
      Ach..., co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie - nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy?