^Idź na górę
Get Adobe Flash player

Menu strony

Login Form

Licznik odwiedzin

194597
Dzisiaj Dzisiaj 116
WczorajWczoraj306
W tym tygodniuW tym tygodniu998
W tym miesiącuW tym miesiącu8272
Wszystkie wizytyWszystkie wizyty194597

Konkurs Piosenki Niemieckiej

   Dnia 17 listopada 2016r. w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbył się, już po raz szósty, Konkurs Piosenki Niemieckiej „Jugend singt deutsche Lieder“. Konkurs organizowany jest przez Mniejszość niemiecką oraz Zespół Szkół nr 2 w Oleśnie. Na scenie wystąpiło wielu uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, a także gimnazjum z gminy Olesno.
Nasze przedszkole w tym konkursie reprezentowały dwa zespołu – dziewczynki z grupy „Stokrotek” przygotowane do konkursu przez nauczycielki – panią Kingę Kacała i Klaudię Ptok oraz chłopcy z grupy „Pszczółek” – przygotowani przez panią Jadwigę Kochańską.

    Obie grupy odniosły w tym konkursie sukcesy – Pszczółki zdobyły pierwsze miejsce za wykonanie piosenki „Guten Morgen und Hallo”, natomiast Stokrotki zaśpiewały i zatańczyły do piosenki „Liege Schwester tanz mit mir” i zajęły drugie miejsce.
Występ w tym konkursie był dla naszych przedszkolaków wielkim przeżyciem. Świetnie zaprezentowały się na scenie – pokonując tremę pokazały umiejętności językowe, wokalne i taneczne. Za swoje wykonania zyskały aplauz publiczności oraz uznanie jury.

Dzieciom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)