Dzień Pluszowego Misia 2016

Dnia 25.11.2016r. obchodziliśmy święto najlepszego przyjaciela dzieci – Pluszowego Misia. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dzieci przybyły do przedszkola ze swoją niezastąpioną przytulanką.

W każdej grupie odbyły się uroczyste urodziny misia, podczas których było tradycyjne ,,Sto lat”, recytacja wierszy o misiach, piosenki, konkursy, zabawy ruchowe. Dzieci w ciągu całego dnia z dumą prezentowały swoje misie czule je przytulając oraz angażując we wszelkie aktywności.
Dodatkową atrakcją było przybycie do przedszkola Pluszowego Misia oraz animatorki- Alicji Dąbrowskiej w ramach współpracy z firmą Kraina Uśmiechu. Dzieci zostały poczęstowane przez gości ,,Złotymi Misiami” HARIBO, które zostały zakupione przez Radę Rodziców.

Oprócz tego nasze przedszkole od 28 listopada do 5 grudnia uczestniczyło w spotkaniach bibliotecznych zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej pt. ,,(Ty)Dzień Pluszowego Misia”. Podczas spotkań dzieci poznały historię powstania Dnia Pluszowego Misia, przypomnieliśmy sobie również ulubionych bohaterów literackich takich jak: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Colargol. Nie zabrakło również głośnego czytania książek z ,,Misiowej Biblioteki”.

Za sprawą Pluszowego Misia udało się połączyć dobrą zabawę z nauką oraz promocją czytelnictwa wśród dzieci.

M.M.