Krasnoludki i Stokrotki w Muzeum

W grudniu dzieci w grupy „Krasnoludków” i „Stokrotek” wraz z paniami odwiedziły Oleskie Muzeum Regionalne. Dzieci zostały zaproszone na wystawę pod tytułem: „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Wystawa ta ukazała i przybliżyła dzieciom wytwory sztuki ukazujące egzotyczne szopki i kartki świąteczne z Ameryki Południowej i Afryki.  Przedszkolaki miały możliwość oglądania – najczęściej miniaturowych – stajenki ze żłóbkiem oraz figurkami Maryi i Józefa, pasterzy, królów oraz zwierząt, składających hołd małemu Chrystusowi. Dzieci mogły zobaczyć i dotknąć sztuki innych krajów, mogły porównać sposób ukazania świętej rodziny czy zwierząt w naszych szopkach i w tych z Ameryki i Afryki. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem słuchały opowieści pani przewodnik, odpowiadały na pytania jak również same zadawały wiele pytań. Dzięki opowieści o Małej gwiazdeczce poznały w jaki sposób dzieci w innych krajach przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia. Każde odwiedziny w Muzeum są dla dzieci okazją do obcowania ze sztuka, kulturą i historią zarówno tą bliską jak i tą z daleka. Na zakończenie przedszkolaki obiecały, że nie raz jeszcze odwiedzą Oleskie Muzeum.