Łańcuch Pokoleń ze Stokrotkami

W miesiącu grudniu -  pełnym przygotowań i atmosfery zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, dzieci z grupy STOKROTEK zostały zaproszone do Gminnego Ośrodka Wsparcia Dziennego. Działaczki Ośrodka – między innymi pani Ewa Żak, zaproponowały dzieciom wspólne wykonanie znanej od dawna,  papierowej ozdoby choinkowej – Łańcucha Pokoleń.
    Dzieci z wielką radością, chęcią i wprawą zabrały się do pracy, czym zadziwiły ciocie  z Ośrodka. Cierpliwie pracując,  jednocześnie wsłuchiwały się w opowiadania i bajki o tematyce świątecznej, które z wielkim uczuciem czytały im gospodynie spotkania.  W rezultacie powstały dwa długie łańcuchy, z których jeden przyozdobił choinkę w Ośrodku a drugi dzieci zabrały do przedszkola. Zgodnie z założeniem spotkanie zbliżyło do siebie dwa pokolenia, które nawzajem się uzupełniają i bardzo siebie potrzebują.
    Po wspólnej fotografii i życzeniu sobie zdrowych i szczęśliwych Świąt uśmiechnięte dzieci serdecznie Paniom podziękowały i wróciły do przedszkola.