Wigilia w Przedszkolu - 21.12.2016

W naszym przedszkolu, co rok organizujemy uroczystą Wigilię, która jest już tradycją. Tym razem odbyła się 21 grudnia. Celem takiej uroczystości jest integracja wszystkich pracowników przedszkola oraz dzieci, wprowadzenie świątecznego nastroju przypomnienie nazw potraw świątecznych oraz wspólne kolędowanie.

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania.
    Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. Pani dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Później dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt.

W dalszej części uroczystości dzieci wraz z paniami spożywały obiad wigilijny w salach. Smaczny barszcz z uszkami, rybę z kapustą i grochem oraz kompot z suszonych owoców. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.