Bajkowy Dzień Babci i Dziadka - 31.01.2017

31 stycznia w Domu Kultury w Oleśnie odbyła się uroczystość z okazji Święta Dnia Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym ważnym dniu dzieci  z całego przedszkola wraz z paniami przygotowały piękne bajkowe przedstawienie.

Zanim dzieci zaczęły uroczystość pani Dyrektor Katarzyna Jackowska powitała zgromadzonych gości, złożyła serdeczne życzenia i zaprosiła do zaprezentowania swoich utworów pierwszego specjalnego gościa, który umilił nam czas. Pan Piotr Lukosik  zaśpiewał i zagrał na gitarze dwa utwory. Następnie dzieci w pięknych kolorowych strojach  rozpoczęły bajkowe przedstawienie dla Babci i Dziadka. Licznie przybyli goście mogli zobaczyć zaczarowany  świat bajki a w nim Krasnoludki, Smerfy, Jasia i Małgosię, Pszczółkę Maję i Gucia, Rybaka ze złotą rybką, Calineczkę, Misie  i wiele innych barwnych postaci ze świata bajek. Wszystkie grupy zaprezentowały również piękne tańce dla swoich kochanych dziadków.

Drugim specjalnym gościem była pani Julia Dota, która zaśpiewała utwór Alleluja a grupa krasnoludków zaprezentowała śliczny taniec z szarfami do tej piosenki. Na twarzach dzieci można było zobaczyć ogromną radość, skupienie i wielkie zaangażowanie. Każde dziecko wypatrywało swoich bliskich i cieszyło się z ich obecności. Po występie wszystkie dzieci wręczyły babciom i dziadkom upominki, które wykonały wspólnie ze swoimi paniami. Gościom towarzyszyły: radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Dzieci wraz ze swoimi bliskimi zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń wrócili do domu. Do zobaczenia w przyszłym roku.

M.S.