Policjanci w Przedszkolu

W dniu 27.09.2017r. nasze przedszkole odwiedzili Policjanci z Komendy Powiatowej w Oleśnie. Policjanci zapoznali dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Zwrócili uwagę na zachowanie bezpieczeństwa  w stosunku do obcej osoby dorosłej oraz do obcego zwierzęcia, np. psa. Dzieci wiedzą jaką należy przyjąć pozycję,  w  przypadku ataku ze strony czworonogów. Powiedzieli dzieciom o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami. Następnie opowiedzieli o swojej pracy, zaprezentowali służbowe stroje oraz sprzęt policyjny. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia od środka radiowozu, którym przyjechali Policjanci, co sprawiło im ogromną radość. Policjanci w sposób wyczerpujący odpowiedzieli na wszystkie pytania zadawane przez dzieci.
     Na zakończenie zaprowadzili dzieci z grupy „Biedronki”, na przejście dla pieszych w pobliżu Przedszkola. Tam pokazali jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię. W podziękowaniu za miłe i ciekawe spotkanie starszaki z gr. „Biedronki”, wręczyły Policjantom upominki. Zrobiono pamiątkowe zdjęcia.