W tym miesiącuW tym miesiącu1935

Kto zostanie piekarzem?

W październiku dzieci z grupy MOTYLKI zostały zaproszone do zwiedzenia Oleskiej Piekarni Parowej. Możliwość uczestniczenia w tych niecodziennych zajęciach, zawdzięczamy pracującej właśnie w piekarni, mamie Julii Gajdeczka, za co serdecznie Jej dziękujemy. Dzieci zostały oprowadzone po pomieszczeniach przez panią kierownik, która przepięknie opowiadała i demonstrowała dzieciom tajniki wypieku chleba, ciast i ciastek. Przedszkolacy z zainteresowaniem oglądali ogromne piece, maszyny do wyrobu ciasta czy dużą różnorodność form na pieczywo, jednak punkt kulminacyjny wizyty stanowiła degustacja przepysznych, świeżo wypieczonych ciasteczek oraz bułek. Po takich „smacznych” zajęciach sporo dzieci oświadczyło, że w przyszłości chce zostać piekarzami!