^Idź na górę
Get Adobe Flash player

Menu strony

Login Form

Licznik odwiedzin

106930
Dzisiaj Dzisiaj 31
WczorajWczoraj34
W tym tygodniuW tym tygodniu31
W tym miesiącuW tym miesiącu1091
Wszystkie wizytyWszystkie wizyty106930

Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki

      Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki – w te wyjątkowe dni, zgodnie z polską tradycją, odwiedzamy miejsca, gdzie spoczywają najbliżsi. To czas wspominania zmarłych, odwiedzania cmentarzy i zapalania symbolicznych lampek. Także dzieci lubią spacery wśród alejek i pięknych nagrobków, a wizyta na  cmentarzach może stać się dla nich cenną lekcją historii i szacunku dla tych, co nas poprzedzali.
      Nasze przedszkolaki odwiedziły oleski cmentarz komunalny, gdzie zapaliły świeczki na grobach byłych pracowników przedszkola oraz na pomnikach – symbolach lokalnego patriotyzmu. Poznały pomnik Lotników Polskich oraz Powstańców Śląskich, wysłuchały pogadanki o bohaterstwie spoczywających tam żołnierzy i powstańców, którzy walczyli o wolność dla naszego miasta i państwa. Dzieci z wielkim przejęciem słuchały o tych trudnych czasach i być może ta krótka lekcja patriotyzmu pozostanie w ich pamięci.