Pokochaj Pluszowego Misia on przyjacielem dzieci jest!

W dniu 24.11.2017r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Mimo coraz nowocześniejszych  i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.

Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od spotkania na sali gimnastycznej gdzie wszystkie przedszkolaki przywitał Duży Pluszowy Miś ze swoją pomocnicą. Dzieci zaśpiewały misiom „sto lat”  i wszyscy wspólnie zdmuchnęli świeczki na urodzinowym torcie. Miś nauczył wszystkie dzieci pokazywanego wierszyka i poczęstował Misiem Lubisiem. Tego dnia nastąpiło również uroczyste wręczenie nagród w konkursie na Pluszowego Misia wykonanego razem z rodzicami. Decyzją przedszkolaków pierwsze miejsce zdobył miś wykonany przez Amelkę Kotarską, drugie miejsce: Natalię Wiechoczek, a trzecie miejsce Natalię Więcław.

To nie był koniec Misiowych atrakcji, wszystkie przedszkolaki kontynuowały zabawy w swoich salach. Dzieci poznały historię święta, jak również powstania pierwszego pluszowego misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy misiowych piosenkach, zajadały się miodkiem tak jak wszystkie misie. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.