Andrzejkowe zabawy

30 listopada 2017r. we wszystkich grupach w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki.

Dzieci w tym dniu zostały zapoznane  z tradycjami i obrzędami związanymi  z wieczorem Andrzejkowym. Poprzez ciekawe zabawy dzieci sprawdzały, co może je spotkać w najbliższej przyszłości. Nie zabrakło ustawiania bucików za próg, losowania tajemniczych przedmiotów, czyli zabawa "Kim będę w przyszłości", magicznych kolorów  z dobrymi radami, serduszka przyjaźni, kostki szczęścia, a także tradycyjnego lania wosku przez ucho od klucza. Wiele emocji i radości sprawiło dzieciom odczytywanie wróżby z zastygniętego wosku.

Grupa V Krasnoludki w tym dniu gościły zaprzyjaźnione  w ramach realizowanego programu innowacyjnego "Od radosnego przedszkolaka do aktywnego seniora" panie Ewę Żak i Marię Mitrenga, które przeczytały i opowiedziały dzieciom wiele ciekawych opowieści związanych z tradycjami ludowymi związanymi z wieczorem Andrzejkowym oraz Katarzynkowym. Pani Ewa i pani Maria, tak pięknie opowiadały, że wszystkie Krasnoludki  uważnie słuchały nowych, nieznanych opowieści. Dzieci chętnie bawiły sięz paniami  w przygotowane wróżby i zadawały wiele pytań. Był to bardzo tajemniczy dzień wypełniony radością i dobrą zabawą. Pani Ewie i pani Marii serdecznie dziękujemy za zapoznanie najmłodszych z dawnymi tradycjami ludowymi oraz wspólne spędzenie czasu z dziećmi.