Słodki zapach pierników

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia  dzieci z grupy „Pszczółek” z pomocą mamy Bartka  wypiekały pyszne pierniczki, bez których Święta nie mają swojego uroku. Jest to bardzo przyjemny i łatwy sposób poznawania i pielęgnowania tradycji i zwyczajów świątecznych. Piękny korzenny, piernikowy zapach roztaczał się  w całym przedszkolu. Jak zawsze przedszkolaki bardzo chętnie brały czynny udział w zajęciach kulinarnych. Podczas zajęć uczyły się nazw produktów spożywczych oraz ich właściwości. Poznawały przepisy oraz kolejność wykonywanych czynności podczas pieczenia świątecznych pierników. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem ugniatały, wałkowały, oraz wykrajały różne kształty z ciasta. Jeszcze więcej radości i twórczości dostarczyło dzieciom lukrowanie i ozdabianie pierniczków kolorowymi posypkami. Do degustacji nie trzeba było żadnego dziecka specjalnie zapraszać, nikt nie oparł się takiej pokusie. Przygotowanie tych łakoci sprawiło dzieciom dużo radości i wprawiło w radosny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Mamie Bartka bardzo dziękujemy za zaangażowanie, przygotowanie ciasta i pomoc w przedświątecznych przygotowaniach.