Świąteczny łańcuch pokoleń z krasnoludkami

W przedświąteczny czas dzieci z grupy V – Krasnoludki w ramach współpracy z Gminnym Ośrodkiem Wsparcia Dziennego w Oleśnie wybrały się do pań seniorek, aby wspólnie wykonać kolejny łańcuch pokoleń.
Dzieci zostały przywitane przez panią Ewę Żak i Danutę Gmur wraz z innymi paniami, które przeczytały dzieciom piękne opowieści i wiersze o tematyce świątecznej. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy i świąteczne piosenki, następnie Krasnoludki z wielką radością przystąpiły do wykonania kolorowego łańcucha z pomocą pań seniorek. Dzieci sklejały paski i łączyły ze sobą wszystkie elementy, porównywały długość i bardzo i cieszyły się kiedy łańcuch stawał się coraz dłuższy. Podczas tego spotkania powstały dwa łańcuchy, jeden z nich przyozdobił choinkę w ośrodku a drugi dzieci zabrały na choinkę do swojej Sali. Spotkanie to zakończyło się wspólnymi życzeniami świątecznymi i zbliżyło do siebie dwa pokolenia, które nawzajem się potrzebują, przekazując sobie cenne wartości takie jak: wzajemny szacunek, dobro i przyjaźń.