Jasełka dla Babci i Dziadka - 2018

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, to właśnie w styczniu są dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu... Tymi dniami są 21 i 22 stycznia, kiedy przypada święto Babci i Dziadka. 10 stycznia 2018r. babcie i dziadziusiowie wszystkich przedszkolaków pojawili się w Kościele Bożego Ciała, który tego popołudnia stał się naszą magiczną sceną. W związku z tym, że Dzień Babci i Dziadka wypadał w tym roku    w czasie ferii zimowych postanowiliśmy nieco wcześniej zrobić niespodziankę wszystkim babciom i dziadkom! Tegoroczne Jasełka zostały przygotowane pod kierunkiem pani Anny Wieczorek i pani Magdaleny Pawłowskiej i wszystkich nauczycieli.

Na jasełkowe spotkanie zaproszono najbliższych członków rodzin naszych przedszkolaków. Dzieci w przepięknych strojach i magicznym otoczeniu wcieliły się w postacie biblijne głosząc śpiewem i tańcem radosną nowinę. Po powitaniu wszystkich przybyłych gości przez Panią dyrektor, tradycyjnie wśród śpiewu aniołów w tej roli wystąpiły „Słoneczka”,  przybyli do żłóbka rozradowani i pełni werwy górale i góralki brawurowo przedstawieni przez „Krasnoludki” i pastuszkowie wraz ze swoimi barankami zagrane przez „Muchomorki”. Dzieci  z grupy „Pszczółki” wcieliły się w role mieszczan, jak również babci  i Trzech Królów i najważniejszych Maryi i Józefa. Niesamowite wrażenie wywarły nasze „Motylki”, które wcieliły się w rolę gwiazdeczek które do żłóbka przybyły niosąc w dłoniach lampiony. Nasi najmłodsi milusińscy - ”Stokrotki”, cudownie zagrały małemu Jezuskowi na klawesach. „Biedroneczki” w imieniu wszystkich dzieci podziękowały Małemu Jezuskowi i obdarowały go darami. Było więc trochę inaczej, ale jak zwykle pięknie! Wszystkie przedszkolaki z wielkim zapałem i zaangażowaniem śpiewały kolędy i pastorałki, radując się całym sobą z możliwości uczestniczenia w tym przedstawieniu, które było podziękowaniem dla wszystkich Babć i Dziadków za ich zawsze kochające serce. Uroku całemu przedstawieniu dodawało miejsce w jakim mieliśmy zaszczyt zaprezentować się, nastrojowa dekoracja imitująca szopkę oraz piękna aranżacja muzyczna przygotowanych kolęd.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie na przybyłych gościach. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także  zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych i wokalnych. Wszystkim udzielił się jeszcze świąteczny nastrój i miła atmosfera. Występ wywołał aplauz zgromadzonej i licznie przybyłej publiczności. Niejedna babcia i dziadek ukradkiem ocierali łezkę wzruszenia, wywołaną widokiem przebranych za aniołki i pastuszków wnucząt...

To był dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości.