Wycieczka przedszkolaków do Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie

Na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie 17 września 2018r. wybrały się dzieci z wraz  z paniami z grupy „Słoneczka” i „Muchomorki”. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się jakie grozi im niebezpieczeństwo     w kontaktach z nieznajomymi osobami i jak zachować się  w niebezpiecznych sytuacjach. Dzieci wiedzą jak należy bezpiecznie przejść przez jezdnię.

Policjanci zaprezentowali sprzęt policyjny i radiowozy, które dzieci mogły obejrzeć z bliska. Podczas spotkania dzieci przypomniały   i utrwaliły numery alarmowe. Największą atrakcją dla dzieci był pokaz psa patrolująco-tropiącego – Koka. Dzieci wiedzą jak należy zachować się, gdy zaatakuje pies. Przećwiczyły pozycję ochronną „żółw”, którą należy stosować   w przypadku, gdy dziecko boi się psa. Wycieczka była bardzo atrakcyjna i wywołała u dzieci wiele wrażeń.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przedszkolaki wręczyły Policjantom upominki. Na zakończenie zrobiono pamiątkowe zdjęcia.