Mali Ratownicy - Słoneczka i Pszczółki

W ramach współpracy  z rodzicami dnia 19.09.2018 w Liceum Ogólnokształcącym w Oleśnie odbyło się zajęcie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowane przez panią Iwonę Zygmunt. Adresatami tego zajęcia były „Słoneczka” i „Pszczółki”.  Podczas spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się  w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały młodzież podczas czynności ratowniczych  w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Duże emocje wzbudził  pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie  a  następnie samodzielne ćwiczenie przez dzieci reanimacji na modelach. Przedszkolaki podczas spotkania uczyły się także jak zabandażować obolałą rękę czy nogę. Wszystkie podjęte  przez dzieci działania opierały się na zasadzie „nauki przez zabawę”, dzięki której lepiej przyswajały wiedzę.

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało dyplom „Małego Ratownika" oraz słodką niespodziankę.

Serdecznie dziękujemy mamie Kamila i Julka za tak ciekawą i bardzo pouczającą lekcję.