Nowe zasady rekrutacji

SZANOWNI RODZICE!

Zmiana zasad rekrutacji do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Olesno

Wnioski o przyjęcie do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej oraz klas pierwszych publicznych szkół podstawowych przyjmowane będą w okresie od dnia 30 marca 2020 r. do dnia 07 kwietnia 2020 r.

Składając wniosek o przyjęcie do przedszkola lub klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej, rodzice mogą skorzystać z dwóch sposobów:

1. Wysłanie skanu wniosku i pozostałych dokumentów drogą mailową na adres wybranej placówki (dopuszczalna jest fotografia dokumentów). Adresy mailowe wszystkich placówek podległych Gminie Olesno zostały zamieszczone poniżej.
    1. 2.      Dostarczenie dokumentów w wersji papierowej do wybranej placówki (przy zachowaniu zaostrzonych reguł sanitarnych w placówce zostanie wyznaczone miejsce, gdzie będzie można składać dokumenty – skrzynka do wrzucania dokumentacji związanej z postępowaniem rekrutacyjnym).

W przypadku rekrutacji do przedszkoli prosimy o składanie wniosku tylko do przedszkola pierwszego wyboru. W przypadku skorzystania z prawa składania wniosku do więcej niż jednej placówki, prosimy o wskazanie we wniosku przedszkoli, w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanych. W sytuacji, gdy zabraknie miejsca w przedszkolu pierwszego wyboru, Dyrektor danej placówki jest zobowiązany przekazać wniosek do przedszkola drugiego i/lub trzeciego wyboru wskazanego przez rodzica.

Dokumenty związane z rekrutacją do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych dostępne są na stronach internetowych placówek.

W celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem COVID19 zachęcamy do skorzystania z rekrutacji elektronicznej. Po ustaniu zagrożenia będzie możliwe uzupełnienie dokumentacji w postaci papierowej. Takie rozwiązanie pozwoli z jednej strony na uniknięcie przez rodziców dziecka wychodzenia z domu w celu dostarczenia dokumentów, z drugiej zaś nie będzie wymagało kontaktu z pracownikami przedszkola/szkoły.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt elektroniczny lub telefoniczny z daną placówką.

Przedszkola:

1)      Publiczne Przedszkole w Bodzanowicach: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2)      Publiczne Przedszkole w Borkach Małych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3)      Publiczne Przedszkole w Borkach Wielkich: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

4)      Publiczne Przedszkole w Łowoszowie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

5)      Publiczne Przedszkole nr 3 z Oddziałem Integracyjnym w Oleśnie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

6)      Publiczne Przedszkole nr 4 w Oleśnie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

7)      Publiczne Przedszkole w Sowczycach: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

8)      Publiczne Przedszkole w Wachowie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

9)      Publiczne Przedszkole w Wojciechowie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

10)  Publiczne Przedszkole w Wysokiej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkoły:

1)      Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Oleśnie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2)      Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Oleśnie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3)      Publiczna Szkoła Podstawowa w Bodzanowicach: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

4)      Publiczna Szkoła Podstawowa w Borkach Wielkich: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

5)      Publiczna Szkoła Podstawowa w Sowczycach: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

6)      Publiczna Szkoła Podstawowa w Wachowie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

7)      Publiczna Szkoła Podstawowa w Wojciechowie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poniżej natomiast ponownie zamieszczamy dokumenty do pobrania i wypełnienia.

Attachments:
Download this file (OŚWIADCZENIE DO WNIOSKU.doc)Oświadczenie[ ]35 kB