Pasowanie na przedszkolaka 2013-2014

Przedstawienie „Dzikie Łabędzie” przygotowane zostało z okazji powitania nowego roku szkolnego 2013/2014. Wszystkie dzieci zostały zaproszone przez panią dyrektor Katarzynę Jackowską do sali gimnastycznej, gdzie czekała na nie niespodzianka. Pani dyrektor z uśmiechem przywitała wszystkie dzieci po wakacjach, a szczególnie te, które po raz pierwszy przybyły do naszego przedszkola.

W przedstawieniu teatralnym wzięły udział wszystkie panie z przedszkola. Narratorem była pani Dorota Pisarek, która pięknie opowiadała całą historię siostrzyczki i braciszka. Siostrzyczką była pani Kasia Leszczyńska, braciszkiem pani Kasia Dębowska , rolę taty zagrała pani Jadwiga Kochańska, a mamy pani Iwona Jendrosek. W przedstawieniu wystąpiły również panie Kasia Osika jako Jabłoń, Kinga Kacała – Mleczna rzeczka, Anna Wieczorek – Piecyk. W rolę Baby Jagi wcieliła się pani Anna Klos, myszką zaś była pani Magdalena Sala, Dzikimi Łabędziami panie Magdalena Bryś i Katarzyna Myślińska .

Wszystkie dzieci z zainteresowaniem oglądały przygody nieposłusznej dziewczynki, która zostawiła swojego braciszka bez opieki. Wtedy to Dzikie Łabędzie uprowadziły małego braciszka do chatki Baby Jagi. Bardzo sprytna myszka pomogła dziewczynce uwolnić braciszka i wydostać się z chatki. Dzieci uciekając prosiły o schronienie Jabłoń, Piecyk i Mleczną Rzeczkę. Jabłoń zakryła gałązkami rodzeństwo, Piecyk ukrył dzieci za sobą, a Mleczna Rzeczka otuliła je swoimi ramionami. Dzikie Łabędzie krążyły i dzieci nie zauważyły. Na szczęście cała historia skończyła się dobrze, dzieci wróciły do domu całe i zdrowe, obiecały również swoim rodzicom, że będą posłuszne i grzeczne.

Na zakończenie przedstawienia rozległy się głośne brawa, a dzieci obiecały słuchać swoich pań w przedszkolu i rodziców w domu. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały przedstawienie i rozpoznały swoje panie w roli aktorek. Najmłodsze dzieci, które tęskniły za swoimi rodzicami na chwilę zapomniały o swoich smutkach i uśmiechały się oglądając teatrzyk.

Po przedstawieniu „Dzikie Łabędzie” odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka, którego dokonała pani dyrektor Katarzyna Jackowska wręczając dzieciom Dyplom Prawdziwego Przedszkolaka.