^Idź na górę
Get Adobe Flash player

Menu strony

Login Form

Licznik odwiedzin

147236
Dzisiaj Dzisiaj 13
WczorajWczoraj56
W tym tygodniuW tym tygodniu601
W tym miesiącuW tym miesiącu919
Wszystkie wizytyWszystkie wizyty147236

Jesienne harce

   3 października 2013 w godzinach popołudniowych w naszym przedszkolu odbył się festyn, którego mottem przewodnim były „Jesienne harce”.
    Po uroczystym przywitaniu wszystkich rodziców i gości przez panią dyrektor, wszystkie grupy przedstawiły część artystyczną. Najmłodsze „Motylki”, dla których był to pierwszy tak poważny występ w naszym przedszkolu, zaśpiewały piosenkę  pt. „Pięć paluszków rączka ma”. Także „Krasnoludki” bardzo przeżywały swój występ. Mimo to, z wielkim zaangażowaniem zaśpiewały piosenkę „My jesteśmy krasnoludki”. „Stokrotki” zachwyciły tańcem „Misie” oraz piosenką „Guten Tag, sagen alle Kinder”. „Słoneczka” wystąpiły w języku niemieckim, zaśpiewały „Guten Tag liebe Leute” oraz przestawiły krótką scenkę pt. „Luftbalon”. Nasze „Pszczółki” zagrały jak prawdziwa orkiestra. Do „Muzyki na wodzie” F. Hendla dzieci nie tylko zatańczyły „Country Dance”, lecz także zagrały na instrumentach po przewodnictwem dyrygenta. „Muchomorki” zaś zatańczyły taniec integracyjny do melodii flamandzkiej „Bravado”. „Biedronki” wystąpiły z piosenkami: „On the farm” i „The body song” w języku angielskim, ilustrując je ruchowo.
     Po występach poszczególnych grup, na scenie zaprezentowały swoje umiejętności gimnastyczki z UKS „Gwiazda”. Na jesiennym festynie także, nie brakowało zabaw i konkursów dla dzieci i rodziców, przygotowanych przez nauczycielki z naszego przedszkola. Były rzuty woreczkiem do celu, biegi z piłką, budowanie wieży z klocków w jak najszybszym czasie, a nawet nawijanie koralików na sznureczki. Każdy uczestnik zabawy otrzymał nagrodę.
   Oprócz zabaw i konkursów mieliśmy bufet, gdzie można było posmakować sałatki ziemniaczanej, chleba ze smalcem, ziemniaków w mundurkach, sałatki owocowej, a także można było napić się kawy i herbaty.
     Pieniążki, które zabraliśmy przeznaczymy m.in. na zakup projektora laserowego do zajęć relaksacyjnych.

Dziękujemy wszystkim za udaną zabawę!