^Idź na górę
Get Adobe Flash player

Menu strony

Login Form

Licznik odwiedzin

194605
Dzisiaj Dzisiaj 124
WczorajWczoraj306
W tym tygodniuW tym tygodniu1006
W tym miesiącuW tym miesiącu8280
Wszystkie wizytyWszystkie wizyty194605

Wizyta w muzeum

     W dniu 23.09.2015r. grupa „Biedronek” odwiedziła Oleskie Muzeum regionalne. Gościliśmy tam na zaproszenie mamy Julii – pani Katarzyny Zając.

     W ramach prezentowania i przybliżenia specyfiki swojego zawodu pani Katarzyna pięknie opowiadała dzieciom o ekspozycjach w muzeum – zarówno „stałej” – dotyczącej historii naszego miasta  i regionu, jak i „zmiennej” pt. „Jubileusz 10-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy w Sowczycach”, która prezentowała prace wykonane przez podopiecznych placówki. Dzieci dowiedziały się wielu interesujących rzeczy. Miały też możliwość zobaczyć i dotknąć przedmioty i piękne stroje, które już przeszły do historii.

      Za te miłe doświadczenia bardzo dziękujemy.

Sprzątanie świata

       21 września 2015r. dzieci z grup „Biedronek”, „Pszczółek”, „Krasnoludków” i „Stokrotek” wybrały się wraz z paniami na coroczne „Sprzątanie świata”. Po krótkich zajęciach, na których dzieci przypomniały sobie w jaki sposób segregować śmieci i jak dbać o środowisko, wszyscy wyszli na spacer, by „posprzątać” okolice przedszkola.

     Nasze sprzątanie było raczej rekreacyjnym spacerkiem, na którym podziwialiśmy jesienną aurę. Z radością stwierdziliśmy, iż śmieci nie znaleźliśmy zbyt dużo. Bardzo ucieszyło to nasze przedszkolaki, ponieważ oznaczało to, że okolice naszego przedszkola są czyste. A czyste otoczenie to czyste powietrze!

Wycieczka Pszczółek na pocztę

       W naszym przedszkolu często organizowane są wycieczki przedszkolaków do miejsc pracy rodziców. Służy to bliższemu poznaniu środowiska, instytucji, zakładów pracy, funkcji i zadań jakie pełnią oraz pracy ludzi w różnych zawodach.

        Grupa „Pszczółek” 11 września odwiedziła mamę Dawida – panią Magdalenę Olejnik, która zaprosiła nas do Biura Podatkowego, w którym pracuje oraz do znajdującego się w sąsiedztwie Urzędu Pocztowego. Dzieci poznając prace urzędnika, próbowały „dopasować się” do fotela za biurkiem i przybijały pieczątki na różnych dokumentach.

    Na poczcie kupiliśmy znaczki, które przykleiliśmy na wcześniej przygotowanych listach do rodziców oraz dowiedzieliśmy się co jeszcze można „załatwić” w pocztowym okienku. Pan listonosz opowiedział nam o swojej pracy i obiecał dostarczyć nasze listy na podany na kopercie adres.

       Odwiedziny w miejscu pracy rodziców są zawsze dla dzieci wyjątkowym przeżyciem, powodem do dumy i okazją do pochwalenia się przed całą grupą swoją mamą i swoim tatą.

        Zachęcamy innych rodziców do kolejnych spotkań z „Pszczółkami”.

Aktywny i zdrowy Przedszkolak

W tym roku szkolnym dzieci z naszego przedszkola biorą aktywny udział w projekcie unijnym, mającym na celu promowanie zdrowego stylu życia.

W ramach projektu zrealizowane będą następujące zadania: organizowanie i wspieranie działań służących promocji zdrowego stylu życia, w szczególności: uwzględnianie potrzeb dzieci w zakresie diety, podejmowanie działań ograniczających spożywanie napojów o zwiększonej zawartości cukrów i barwników na rzecz konsumpcji wody w celu poprawy zdrowia dzieci i młodzieży, zagospodarowanie czasu wolnego ze szczególnym uwzględnieniem aktywności fizycznej w przedszkolu i poza przedszkolem. Zadania zostaną zrealizowane poprzez wyjazdy na krytą pływalnię w Oleśnie, zorganizowanie dnia ze zdrową żywnością oraz zakup pomocy dydaktycznych o tematyce zdrowotnej.

Adresatami projektu są: dzieci przedszkolne, rodzice (prawni opiekunowie), nauczyciele i pracownicy przedszkola, środowisko lokalne.

Główne cele i zadania projektu:

Cel główny zadania: Zwiększenie skuteczności działań wychowawczych i profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa i tworzenia przyjaznego środowiska w przedszkolach.

Cel szczegółowy realizacji zadania publicznego: promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci młodzieży:

 • poszerzenie oferty edukacyjnej i zdrowotnej przedszkoli znajdujących się na terenie Gminy Olesno, poprzez wyjazdy na basen w Oleśnie;
 • poprzez ćwiczenia na basenie pod okiem instruktora pływania dzieci oswoją się z wodą, nie będą się jej bały;
 • zajęcia na basenie wpłyną na poprawę sylwetki dziecka i poprawę postawy, dzieci będą potrafiły kontrolować równowagę i przemieszczanie się w wodzie;
 • poprzez wspólne gry i zabawy integracyjne na basenie dzieci jeszcze bardziej zżyją się ze sobą, dostrzegą, że wspólnie ćwicząc i jednocześnie bawiąc się można dbać o własne zdrowie;
 • nastąpi wzrost świadomości potrzeby dbania o własne zdrowie;
 • poprzez wspólne przygotowanie zdrowego posiłku nastąpi lepsza integracja dzieci w grupie, dzieci dostrzegą, że wspólne przygotowywanie zdrowych posiłków może być fajną zabawą;
 • poprzez zakup pomocy dydaktycznych związanych z tematyką realizowanego projektu poprawi się baza dydaktyczna przedszkola;
 • zorganizowanie spotkania dla rodziców, na którym zostaną zaprezentowane metody promujące zdrowy styl życia;
 • na spotkaniu rodzice dowiedzą się jak ważne jest uprawianie aktywności fizycznej przez nich, jak i przez ich dzieci.

Poszczególne działania w zakresie realizowanego zadania publicznego:

 • 4 wyjazdy na basen w Oleśnie ‘Oleska Laguna” w terminach: 06.10., 13.10., 20.10. oraz 10.11.2015r., na które wyznaczone zostały 3 starsze grupy: „Biedronki”, „Krasnoludki” i „Stokrotki”.
 • zakup i wspólne przygotowanie zdrowego posiłku dla wszystkich dzieci – październik 2015r.;
 • wspólne spotkanie dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników obsługi na terenie przedszkola, na którym zostaną zaprezentowane metody promujące zdrowy styl życia – październik 2015r.;

Zakładane rezultaty realizacji zadania publicznego:

 • dzieci chętniej będą korzystały z zajęć na basenie;
 • dzieci rozwiną nawyk właściwego spędzania czasu wolnego;
 • u dzieci nastąpi rozwój aktywności fizycznej;
 • dzieci oswoją się bardziej z wodą, z zajęciami na krytej pływalni;
 • dzieci będą potrafiły kontrolować równowagę i przemieszczanie się w wodzie;
 • nastąpi lepsza integracja w grupie poprzez wspólne gry i zabawy;
 • 100% dzieci weźmie udział w przygotowaniu zdrowego posiłku dla siebie, nauczycieli i pracowników obsługi;
 • 100% dzieci będzie uczestniczyło we wspólnym spotkaniu dzieci, rodziców i nauczycieli oraz pozostałych pracowników, na którym zostaną zaprezentowane metody promujące zdrowy styl życia;
 • poprzez wspólne spotkania dotyczące promocji zdrowego stylu życia dzieci lepiej zrozumieją, że warto zmienić swoje złe nawyki żywieniowe i aktywnie spędzać czas;
 • rodzice dowiedzą się jak ważne jest uprawianie aktywności fizycznej przez nich i ich dzieci.