W tym miesiącuW tym miesiącu1935

Wycieczka Pszczółek na pocztę

W naszym przedszkolu często organizowane są wycieczki przedszkolaków do miejsc pracy rodziców. Służy to bliższemu poznaniu środowiska, instytucji, zakładów pracy, funkcji i zadań jakie pełnią oraz pracy ludzi w różnych zawodach.

Grupa „Pszczółek” 11 września odwiedziła mamę Dawida – panią Magdalenę Olejnik, która zaprosiła nas do Biura Podatkowego, w którym pracuje oraz do znajdującego się w sąsiedztwie Urzędu Pocztowego. Dzieci poznając prace urzędnika, próbowały „dopasować się” do fotela za biurkiem i przybijały pieczątki na różnych dokumentach.

Na poczcie kupiliśmy znaczki, które przykleiliśmy na wcześniej przygotowanych listach do rodziców oraz dowiedzieliśmy się co jeszcze można „załatwić” w pocztowym okienku. Pan listonosz opowiedział nam o swojej pracy i obiecał dostarczyć nasze listy na podany na kopercie adres.

Odwiedziny w miejscu pracy rodziców są zawsze dla dzieci wyjątkowym przeżyciem, powodem do dumy i okazją do pochwalenia się przed całą grupą swoją mamą i swoim tatą.

Zachęcamy innych rodziców do kolejnych spotkań z „Pszczółkami”.